Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe

przez | 20 sierpnia, 2015

Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe naprawdę postarać, wykazując się
Zdjęcie pochodzi z: www.wakacjezmisiem.pl

Wybierasz się na wczasy w najbliższym czasie? Szukasz sposobu na to, aby dokonać selekcji najlepszych form zakwaterowania? Nie wiesz, dokąd się udać i gdzie zabookować miejsce noclegowe? Zanim zdecydujesz się na przypadkowe miejsce, z którego być może będziesz finalnie niezadowolony, warto byłoby najpierw dowiedzieć się czym konkretnie wyróżniają poszczególnie formy zakwaterowania. W zasadzie można mówić, iż taką ściągą dla kompletnych laików w dziedzinie szeroko rozumianej turystyki oraz łączącej się z nim sfery zakwaterowania są gwiazdki, jakie są nadawane konkretnym noclegowniom. Świadczą one o prestiżu, renomie oraz przede wszystkim wysokich standardach danego obiektu.

Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe aby dokonać selekcji najlepszych

Zdjęcie pochodzi z: 1.bp.blogspot.com

Po pierwsze warto nadmienić, iż na chwilę obecną istnieje kilka gwiazdek hotelarskich. Jest dokładnie pięć różnych kategorii, które oznaczane są charakteryzowanym tu symbolem. Można mówić w naszym kraju o występowaniu noclegowni jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach, motelach i pensjonatach. W przypadku domów wycieczkowych czy schronisk młodzieżowych stosowana jest skala trzystopniowa. Nie ma tu gwiazdek, ale wyznacznikiem i zarazem odpowiednikiem motelowych gwiazdek są rzymskie cyfry – I, II, III. Następna kategoria to gwiazdki dotyczące kempingów – ustanowione są cztery nadrzędne kategorie – jedna, dwie, trzy i cztery gwiazdki.

To nie jest tak, że owe prestiżowe oznaczenia mogą być w jakiś sposób „oszukane” i mylnie nadane danej formie zakwaterowania. Żeby móc zyskać taką renomę, obiekty muszą się naprawdę postarać, wykazując się przede wszystkim wysokimi standardami.

napisane przez: