Zakwaterowanie: Hotel a schronisko

przez | 30 września, 2015

Zakwaterowanie: Hotel a schronisko Wcale nie musimy brać ze
Zdjęcie pochodzi z: www.travelguide.sk

Nosisz się z zamiarem wyjazdu na wczasy? Urlopujesz w Polsce? A może nie wiesz, gdzie jechać, bowiem masz wątpliwości co do wydatków związanych z wyjazdem? Jeżeli któryś z powyższych dylematów trafi właśnie Ciebie, znakomicie trafiłeś. W naszym poradniku pokażemy Ci, jakie są wyraźne zalety i wady dwóch skrajnie od siebie odmiennych form zakwaterowania. Mowa o hotelach oraz schroniskach. Owe odmienności wynikają właściwie ze wszystkiego i tkwią w każdym aspekcie funkcjonowania obu tych noclegowni. Nie da się również ukryć, iż wybierając się do najważniejszych miejscowości turystycznych naszego państwa nie brak zarówno hoteli, jak i schronisk. Z czego wynika zatem tak zacięta walka zupełnie i radykalnie różniących się od siebie obiektów mieszkalnych? Otóż zasada jest prosta. Polskie społeczeństwo dzieli się na dwie podstawowe, najszersze kategorie – albo ludzi, którzy traktują wyjazd na wakacje jako opływanie w luksusach, albo tych nieco skromniejszych, którzy nie chcą się biernie wylegiwać przez tydzień czy dwa, ale mają na celu przede wszystkim poznanie nowych miejsc.

Zakwaterowanie: Hotel a schronisko hotelu, nie musimy się obawiać

Zdjęcie pochodzi z: www.travelguide.sk

Ci pierwsi to zagorzali zwolennicy hoteli, ci drudzy natomiast to miłośnicy schronisk. Hotele z pewnością okazują się dużo bardziej wygodne. Wcale nie musimy brać ze sobą jakichkolwiek sprzętów małego AGD czy wszelkich innych drobiazgów. Są one znacznie bardziej charakterystyczne z tego względu, że zapewniają po prostu wygodę. Jadąc na wczasy i kwaterując się w hotelu, nie musimy się obawiać w zasadzie o nic.

Możemy śmiało wyruszać na zwiedzanie czy zwiedzać miasto i w ten sposób nie wyjdziemy na tym stratni jeżeli chodzi o miejsce parkingowe czy przsession_start(); echowalnie bagażu. Co więcej, możemy zaoszczędzić na transporcie publicznym, gdyż hotele z reguły usytuowane są w samym centrum wielkich metropolii. Jeżeli natomiast w grę wchodzą wady hoteli to pierwszą i podstawową jest w głównej mierze cena. Koszty są olbrzymie i niekiedy sięgają dobrych kilku stów za dobę noclegu. W schronisku natomiast trzeba wspomnieć przede wszystkim o niskiej cenie, która ewidentnie przesądza o tym, aby wybrać tę formę zakwaterowania spośród szeregu innych. Zestawienia z hotelem po prostu nie ma co robić, bo koszty są kilkadziesiąt razy mniejsze.

Niestety i schronisko ma swoje minusy. Najważniejszym z nich jest niski standard. Zdarza się, że w wielu takich placówkach możliwe jest spanie w jednym pomieszczeniu nawet z kilkudziesięcioma innymi lokatorami tego samego obiektu. Nieraz śpi się na mało wygodnych łóżkach, nie jest szczególnie ciepło a i warunki sanitarne pozostawiają wiele do życzenia. To, na co się decydujemy uzależnione jest w głównej mierze od naszych indywidualnych preferencji.

napisane przez: