Województwo lubuskie: Informacje ogólne
Województwo lubuskie: Informacje ogólne

Województwo lubuskie: Informacje ogólne

lubuskie

Nie wiesz, dokąd wyjechać na wakacje? A może chciałbyś poznać naszą piękną Polskę? Zanim udasz się na kolejne wczasy all inclusive, warto abyś rozważył wyjazd nieco bardziej „kameralny”, ale w bardzo ciekawy zakątek naszego kraju.

Mamy tu na myśli województwo lubuskie, które przez lata https://pracownia-feniks.pl/pomoc-psychologa/ jeżeli chodzi o aspekt typowo turystyczny, jest miejscem dość zapomnianym, a szkoda.

Ten region na turystycznej mapie kraju ma naprawdę wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Zanim jednak odrzucisz ten punkt docelowy, warto abyś poznał kilka faktów na temat owego województwa. Po pierwsze, zgodnie z podziałem administracyjnym, ten śruby pomorskie obszar uchodzi za jedno z szesnastu polskich regionów.

Zgodnie z informacjami z końca minionego roku, to drugie w naszym państwie województwo pod względem najmniejszej liczby ludności. Nie jest ich dużo, ale są to ludzie bardzo życzliwi i chętnie przyjmujący w swój region turystów. Obszar lubuskiego regionu wynosi niespełna 14 000 kilometrów kwadratowych. Najważniejszym miastem całego województwa i zarazem jego kulturalnym, gospodarczym i oświatowym sercem okazuje się natomiast Gorzów Wielkopolski. Województwo to zostało stworzone z większości terytoriów niegdyś występujących na układzie terytorialnym naszego kraju regionów zielonogórskiego oraz gorzowskiego.

W lubuskim zawarta jest też część ziemi leszczyńskiej.

Zobacz stronę autora: http://producentzniczy.pl/