Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe
Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe

Zakwaterowanie: Gwiazdki hotelowe

hotel

Wybierasz się na wczasy w najbliższym czasie? Szukasz sposobu na to, aby dokonać selekcji najlepszych form zakwaterowania? Nie wiesz, dokąd się udać i gdzie zabookować miejsce noclegowe?Zanim zdecydujesz się na przypadkowe miejsce, z którego być może będziesz finalnie niezadowolony, warto byłoby najpierw dowiedzieć się czym konkretnie wyróżniają poszczególnie formy zakwaterowania. W zasadzie można mówić, iż taką ściągą dla kompletnych laików w dziedzinie szeroko rozumianej turystyki oraz łączącej się z nim sfery zakwaterowania są gwiazdki, jakie są nadawane konkretnym noclegowniom. Świadczą one o prestiżu, renomie oraz przede wszystkim wysokich standardach danego obiektu.

Po pierwsze warto nadmienić, iż na chwilę obecną istnieje kilka gwiazdek hotelarskich. Jest dokładnie pięć różnych kategorii, które oznaczane są charakteryzowanym tu symbolem. Można mówić w naszym kraju o występowaniu noclegowni jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach, motelach i pensjonatach. W przypadku domów wycieczkowych czy schronisk młodzieżowych stosowana jest skala trzystopniowa. Nie ma tu gwiazdek, ale wyznacznikiem i zarazem odpowiednikiem motelowych gwiazdek są rzymskie cyfry – I, II, III. Następna kategoria to gwiazdki dotyczące kempingów – ustanowione są cztery nadrzędne kategorie – jedna, dwie, trzy i cztery gwiazdki.

To nie jest tak, że owe prestiżowe oznaczenia mogą być w jakiś sposób „oszukane” i mylnie nadane danej formie zakwaterowania. Żeby móc zyskać taką renomę, obiekty muszą się naprawdę postarać, wykazując się przede wszystkim wysokimi standardami.